News: Mire se erdhet ne Albania-Fun
Welcome, Guest. Please login or register.

 Albania - FunGuzhina ShqiptareGjelleraArapash me zorre
Pages: [1]
Print
Author Topic: Arapash me zorre  (Read 1110 times)
Albania-Fun
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 1069View Profile Email
« on: September 17, 2011, 02:57:32 PM »

Arapash me zorre


 
Perberesit per 5 persona
5 lug vaj
5 lug zorre te ziera
2 goda miell misri
1 pako gjalp 50 gr(ose 5 lug vaj ulliri)
5 goda uje te vaket
Djath ne se deshironi

Pergatitja
Ne fillim skuqim zorret pastaj hedhim miellin e misrit. E shikojme derisa te nxehet me dore mielli i misrit. Do te hedhim ujin dhe e leme deri sa te zieje dhe duke e trazuar mire qe mos te na behet topa topa. E shikojme qe eshte tretur mire mielli i misrit.
Pastaj ne fund hedhim gjalpin dhe e leme pak te zieje per 5 minuta.

Ne kete momente arapashi eshte gati.
Mund ti hidhni edhe djath sipas deshires.
Logged
Pages: [1]
Print
Jump to: