News: Mire se erdhet ne Albania-Fun
Welcome, Guest. Please login or register.

 Albania - FunFilmaFilma Shqiptar On LineYjet e neteve te gjata ( 1973 )
Pages: [1]
Print
Author Topic: Yjet e neteve te gjata ( 1973 )  (Read 383 times)
Albania-Fun
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 1069View Profile Email
« on: June 28, 2011, 12:29:46 PM »

Filmi "Yjet e neteve te gjata" prodhim i vitit 1973.

Regjisor: Viktor Gjika
Skenari: Viktor Gjika
Producent: Shqiperia e re
Muzika: Kujtim Laro.

Interpretojne: Tinka Kurti,Sander Prosi,Pandi Raidhi,Dhimiter Orgocka,Llazi Serbo
Esat Teliti,Jani Skorovoti,Petrika Riza,Kadri Piro etj.

Permbajtja
Lufta antifashiste. Tafili djali i nene Pashakos vritet nga fashistet. Pushtuesit te ndihmuar nga spiunet bejne bastisje ne fshatin e Pashakos dhe e therrasin ate dhe djemte e tjere te saj qe te bejne identifikimin e ilegalit por asnje nga familja nuk tregon se Tafili eshte i tyre. Rezistenca e Pashakos vazhdon megjithe raprezaljet qe nuk kane te mbaruar.
« Last Edit: June 09, 2013, 02:24:17 PM by Albania-Fun » Logged
Pages: [1]
Print
Jump to: